KONST / Oljemålningar / Olja + akvarell 9308324
*
nr 930 8324
Mai-Britt Palmroth
(1930-2020), Sverige
Olja + akvarell , Mai Britt Palmroth (f. 1930), 28x23 & 19x12, Flicka & stilleben
Mai-Britt Palmroth, svensk målare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 december 2014
kl 18:42:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 18:37:32
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Mai-Britt Palmroth
Mai-Britt Palmroth, svensk målare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.
Läs mer om Mai-Britt Palmroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell flicka & stilleben mai britt palmroth olja oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
*
Mai-Britt Palmroth
Mai-Britt Palmroth, svensk målare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.
Läs mer om Mai-Britt Palmroth
nr 930 8324
Mai-Britt Palmroth
(1930-2020), Sverige
Olja + akvarell , Mai Britt Palmroth (f. 1930), 28x23 & 19x12, Flicka & stilleben
Mai-Britt Palmroth, svensk målare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 18:37:32 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Mai-Britt Palmroth
Mai-Britt Palmroth, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.Läs mer om Mai-Britt Palmroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell flicka & stilleben mai britt palmroth olja oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19